Biz Kimiz


Çocuk Atölyesi Ne İşe Yarar?

Atölyede Neler Oluyor?

Resim, plastik sanatlar, tiyatro, dans, edebiyat gibi temel sanat dallarına ilişkin çalışmalarıyla Çocuk Atölyesi, bütün çocukların doğal olarak yaratıcı olduğuna ve hepsinin yeteneklerine bakmaksızın sanattan tat alma güdüsüne sahip olduğuna inanır.

Bilir ki bir çocuğun hayal gücü bulutların ötesine uçabilir, denizin dibinde yürüyebilir, bir köpekbalığını parmağıyla kaldırabilir, çakıl taşlarından koskocaman bir şato inşa edebilir. Ve yine bilir ki; yaratıcılık desteklenip geliştirilebilecek bir yetidir ve yaratma süreci bir düş yolculuğuna benzer.

Her an ortaya çıkabilir.

Bırakın onun nehirleri tersine aksın, gökkuşağıyla ip atlasın, dağları tepetaklak olsun, atları şaha kalksın, başının üstünde rengârenk balonlar uçsun… Bırakın hayal gücü çalışsın…

Çocuk Atölyesi kapsamındaki etkinliklerle 4-16 yaş grubundaki çocuğunuza yeni görüntüler, sesler, duyular sunacak; zihninin kapılarını daha geniş bir dünyalara açmış olacaksınız. Aynı zamanda çocuğunuz takım çalışmasını deneyimleyecek, birbirinden farklı ortamlara uyum sağlayıp, özgüven ve ifade yeteneği kazanacak.

Oyun Arkadaşlarınız Kimler Olacak?

team member

Neslihan Özceylan


Tasarım Eğitmeni
1972’de İstanbul’da doğdum. Marmara Üniversitesi, Güzel Sanatlar Fakültesi, Geleneksel Türk El Sanatları, Tezhip ve Minyatür Ana Sanat Dalı’ndan birincilikle mezun oldum. 2002-2011 Günışığı Kitaplığı’nda, Grafik Bölümü Şefliği ve Ajans Yöneticiliği yaptım. 2011’den bu yana kurucu ortağı olduğu b12 adlı reklam ajansında görsel yönetmenlik yapıyorum. Çok sevdiğim çocuklarla da tasarım atölyelerinde bir araya geliyorum.
team member

Nermin F. Karamuti


Yaratıcı Yazarlık Eğitmeni
İstanbul’da dünyaya geldim. Uzun yıllar yayınevleri ve farklı gazetelerde çalıştım. Birçok çocuk-yetişkin kitabının redaksiyon ve editörlüğünü yaptım. Çeşitli dergi ve gazetelere kitap tanıtımları, okuma önerileri hazırladım. Kent Üniversitesi Çocuk Gelişimi Bölümünden mezun oldum. Halen kitaplarla çocukların eşsiz dünyasında olmayı hedefliyorum. Eğitmenlik, farklı yaş gruplarına öğrenci koçluğu, yaratıcı yazarlık eğitimi verirken; çocukların zamansız hayallerinden beslenmeye ve her yaş çocuğa hayal dolu kitaplar yazmaya devam ediyorum.
team member

Uğur Aktaş


Kâğıt Tasarım Eğitmeni
1976 yılında doğdum. 1997 yılından itibaren çeşitli dergilerde şiir, deneme ve söyleşiler yayımladım. Uzun yıllar çeşitli yayınevlerinde düzeltmenlik, editörlük, yazarlık yaptım. Halen çocuklar için kitaplar yazmaya, 3 boyutlu kitaplar ve atölyeler tasarlamaya devam ediyorum.
team member

Aslı Çifçi


Mutfak Eğitmeni
1986 yılında İstanbul’da doğdum. 2011 yılında Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Resim bölümünden proje ve bölüm birincisi olarak mezun oldum. Aynı bölümde Yüksek Lisans öğrencisi olarak eğitimime devam ediyorum. Aynı zamanda Okan Üniversitesi Gastronomi bölümünde Tezsiz Yüksek lisans eğitimime de devam etmekteyim. 12 yıldır sektörde önde gelen kuruluşlarla, yiyecek-içecek ve pastacılık ve alanında çalışmalar yaptım. 2016-2017 yılları arasında kişisel gelişimim için Amerika’da bulundum. Bu süreçte yiyecek sektörü üzerine trendleri deneyimleme fırsatı elde ettim. İşine aşık bir pasta şefi olarak butik pastacılık alanındaki çalışmalarıma “Aslı Çifçi Cake Art” markası altında devam ediyorum.
team member

Duygu Soysal


Kâğıt Tasarım Eğitmeni
1981 yılında İstanbul’da dünyaya geldim. İstanbul Üniversitesi Arkeoloji mezunuyum. Halen aynı üniversitede sosyoloji bölümü 2. Sınıf öğrencisiyim. Kurumsal iş hayatımın 15 yılını reklam ve tasarım sektöründe sanat yönetmeni, grafik ve desen tasarımcısı  olarak geçirdim. 2014 yılında, tamamen atık kâğıtlardan dekoratif iç mekan ürünleri  tasarlamaya başladım.  2015 yılında “Geri Döndüler” ismiyle ilk kişisel sergimi açtım. Zamanla  ana malzemesi kâğıt olan, çiçekler, aksesuarlar, objeler tasarlamaya; yetişkin ve çocuklar için ileri dönüşüm atölyeleri yapmaya başladım. 2017 yılında, “International Labour Organization” tarafından projemi geliştirmek adına hibe ödülü kazandım. Halen mekânlar için kâğıt objeler ve organizasyonlar için çiçekler tasarlamaktayım.
team member

Can Tufan


Drama&Dans Eğitmeni
Lise yıllarında tiyatro kulübünde ilk oyunumuz ‘Çatallı Köy’, ilk oynadığım karakter ‘Tevfik Ağa’ ile başrol oldu. Liseler arası yarışmada ‘En İyi Oyuncu’ unvanı ile onurlandırıldım. Tiyatro alanında Müjdat Gezen Sanat Merkezi değerli oyunculuk eğitmenlerinden, dans alanında ise alanında 2004 dünya şampiyonluğu unvanına sahip Osman Cengiz Hoca’dan… Dans alanında Türkiye Dans Federasyonu’nun düzenlediği yarışmalara lisanlı sporcu olarak katıldığım yarışmaların sonuncusu; 2014 yılı müsabakasında büyükler kategorisinde sevgili partnerimle birlikte Türkiye üçüncüsü olduk. Çocukların dans etmeyi ve oyun oynamayı unutmadan hayattan keyif alarak büyümelerine, kendilerine kattıkları değerlerle daha çok mutlu olup, daha çok gülümsemelerine katkıda bulunmak hayallerim arasında…
team member

Deniz Öcal


Animasyon Eğitmeni
1978 Edirne’de dünyaya geldim. Mimar Sinan Üniversitesi Grafik Bölümü’nden mezun olduktan sonra on sene boyunca reklam ajanslarında Sanat Yönetmenliği yaptım. 2010 senesinde çocukluk hayalim animasyon (çizgi film) yapmayı öğrenmek için istifa ettim. Altı ay içinde ilk kısa animasyon filmim Akbank Film festivali seçkisine seçildi. 2011’de yaptığım ikinci film “Vitality” ile Amerika’da uluslararası bir sanat yarışmasında son 36’ya kaldım. 2011 yazında senaryosu ile Canlandıranlar Yetenek Kampı’na seçildim ve “Obsessev” filmini bitirdikten sonra yurtdışında birçok festivalde gösterim hakkı kazandı. Miami Film Festivali’nde son beş finaliste kaldım. 2013’ten beri yaptığı atölyeler ile animasyon yapmak isteyen çocuklara kendi bilgilerini aktarıyorum.
team member

Rüya Aydınoğlu


Origami Eğitmeni
İTÜ Matematik Mühendisliği bölümünden mezun oldum. Uzun yıllar çeşitli firmalarda çalıştım. Çocukluk tutkum olan origaminin peşinden gitmek istedim. İngiltere, İsviçre ve İsrail’de origami eğitimlerine katıldım. 2012 yılında bir çocuk kanalı için origami serileri programı hazırladım. Ülkemizde Japon kültürünün sembolü olan origaminin yayılması, hak ettiği konuma ulaşması ve geometrik kavramların somutlaştırarak öğretilmesi amacıyla çeşitli kurumlarda görev alıyorum. İki kez origami sergisi düzenledik. 2020 de iki farklı origami kitabım yayımlandı. Son dönemde çeşitli kurumlarda algoritmik origami derslerini dijital ortamda yürütüyorum. Origami, 6 yaştan 99 yaşına kadar herkesin yapabileceği, motivasyonu yüksek, geometrik algı artırıcı ve yaratıcı uğraşıların başlıcasıdır.