Sabun Atölyesi


ÇOCUKLARA SABUN ATÖLYESİ

http://www.thesabun.com/

thesabunlogo

8-13 Yaş Grubu Çocuklar İçin Sabun Atölyesi

İçerik: Çocukların yaş grubuna uygun olarak basitleştirilmiş bir proses (eritme sabun tekniği) ile öncelikle “formül, oran, kural” olgularının renk, koku ve şekillerle eğlenceli ve özgün bir şekilde öğretilmesini amaçlar. Atölyede çocuklar tamamen kendi hayal dünyalarını yansıtırlarken bir yandan da neden-sonuç ilişkisini kavrarlar. Eğitim esnasında çocuklarla kişisel hijyen, doğru kişisel bakım yöntemleri gibi pek çok konuda fikir alışverişi yapılır. En önemli öğretilerden biri de çocuklar kerdi ürettiklerini tüketerek üretken/üretici olmanın önemini kavramalarıdır. Gün sonunda çocuklar için küçük hediyeler ve katılım sertifikası verilmektedir.

Süre: 1,5 saat

Yaş Grubu: 8-13 yaş

Katılımcı Sayısı: 12 kişi

Atölye Ücreti: 80 TL

Eğitmen:  http://www.thesabun.com/

Bilgi/Kayıt İçin: 

e: atolye@cocukatolyesi.net

t: 0530 104 15 99

Güncel atölye tarihlerine ‘Atölyeler’ sayfasından ulaşabilirsiniz.

——————————————————————————————————————

13+ Yaş Grubu Çocuklar İçin Sabun Atölyesi

İçerik: Çocukların yaş grubuna uygun olarak biraz daha yoğun, her adımını kendilerinin yapacağı orta düzey soğuk proses sabun yapım atölyesidir. Burada çocuklar önlerindeki formüle göre kendi malzemelerini ölçecek, karıştıracak ve kalıplandıracaklardır. Bu atölyedeki amaç; çocukların kimyaya olan ilgilerini ortaya çıkarmak, formül uygulamanın önemini kavramalarını sağlamak ve üretken olmalarını teşvik etmektir. Çalışma esnasında öncelikle çocuklara kullanılan malzemeler tanıtılır. Ardından sabun yapımında alınması gerekli olan güvenlik önlemleri anlatılır ve uygulanır. Ardından hepsinin kendi renk ve kokularını seçmeleri istenir. (Bu özellikle planlı bir üretimin önemini anlamaları için önemlidir.) Ardından sabun yapımına geçilir. Sabunlarını istedikleri bitkilerle süsleyerek tamamen kişisel hale getirirler. Bu proses ile üretilen sabunlar ancak 4 hafta sonra kullanıma hazır hale gelir. Bu da sabretmenin önemini anlatan en önemli süreç olacaktır. Eğitim esnasında çocuklarla kişisel hijyen, doğru kişisel bakım yöntemleri gibi pek çok konuda fikir alışverişi yapılır. En önemli öğretilerden biri de çocuklar kerdi ürettiklerini tüketerek üretken/üretici olmanın önemini kavramalarıdır. Gün sonunda çocuklar için küçük hediyeler ve katılım sertifikası verilmektedir.

Süre: 2 saat

Yaş Grubu: 13+ yaş

Katılımcı Sayısı: 12 kişi

Atölye Ücreti: 80 TL

Eğitmen:  http://www.thesabun.com/

Bilgi/Kayıt İçin: 

e: atolye@cocukatolyesi.net

t: 0530 104 15 99

Güncel atölye tarihlerine ‘Atölyeler’ sayfasından ulaşabilirsiniz.

———————————————————————————————————————

8-13 Yaş Grubu Çocuklar İçin Ebeveynle Sabun Atölyesi

İçerik: Çocukların yaş grubuna uygun olarak biraz daha yoğun, her adımını kendilerinin yapacağı orta düzey soğuk proses sabun yapım atölyesidir. Burada çocuklar önlerindeki formüle göre kendi malzemelerini ölçecek, karıştıracak ve kalıplandıracaklardır. Bu atölyedeki amaç; çocukların kimyaya olan ilgilerini ortaya çıkarmak, formül uygulamanın önemini kavramalarını sağlamak ve üretken olmalarını teşvik etmektir. Çalışma esnasında öncelikle çocuklara kullanılan malzemeler tanıtılır. Ardından sabun yapımında alınması gerekli olan güvenlik önlemleri anlatılır ve uygulanır. Ardından hepsinin kendi renk ve kokularını seçmeleri istenir. (Bu özellikle planlı bir üretimin önemini anlamaları için önemlidir.) Ardından sabun yapımına geçilir. Sabunlarını istedikleri bitkilerle süsleyerek tamamen kişisel hale getirirler. Bu proses ile üretilen sabunlar ancak 4 hafta sonra kullanıma hazır hale gelir. Bu da sabretmenin önemini anlatan en önemli süreç olacaktır. Eğitim esnasında çocuklarla kişisel hijyen, doğru kişisel bakım yöntemleri gibi pek çok konuda fikir alışverişi yapılır. En önemli öğretilerden biri de çocuklar kerdi ürettiklerini tüketerek üretken/üretici olmanın önemini kavramalarıdır. Gün sonunda çocuklar için küçük hediyeler ve katılım sertifikası verilmektedir.

Süre: 2 saat

Yaş Grubu: 8-13 yaş+ebeveyn

Katılımcı Sayısı: 12 kişi

Atölye Ücreti: 100 TL

Eğitmen:  http://www.thesabun.com/

Bilgi/Kayıt İçin: 

e: atolye@cocukatolyesi.net

t:

Güncel atölye tarihlerine ‘Atölyeler’ sayfasından ulaşabilirsiniz.

———————————————————————————————————————

Ebeveyn / Yetişkin Sabun Atölyesi

Yetişkinlere özel, her adımını kendilerinin yapacağı üst düzey soğuk proses sabun yapım atölyesidir. Burada katılımcılar önlerindeki formüle göre kendi malzemelerini ölçecek, karıştıracak ve kalıplandıracaklardır. Bu atölyedeki amaç; formül uygulamanın önemini kavramalarını sağlamak ve üretken olmalarını teşvik etmektir. Üretici olmanın keyfine varan anne-baba çocuğunu da bu yönde yüreklendirir. Çalışma esnasında öncelikle kullanılan malzemeler tanıtılır. Ardından sabun yapımında alınması gerekli olan güvenlik önlemleri anlatılır ve uygulanır. Ardından hepsinin kendi renk ve kokularını seçmeleri istenir. Ardından sabun yapımına geçilir. Sabunlarını istedikleri bitkiler ve  içeriklerle süsleyerek tamamen kişisel hale getirirler. Bu proses ile üretilen sabunlar ancak 4 hafta sonra kullanıma hazır hale gelir. Bu da sabretmenin önemini anlatan en önemli süreç olacaktır. Eğitim esnasında katılımcılarla kişisel hijyen, doğru kişisel bakım yöntemleri gibi pek çok konuda fikir alışverişi yapılır. Gün sonunda hediyeler ve katılım sertifikası verilmektedir.

Süre: 2 saat

Yaş Grubu: Yetişkin/Ebeveyn

Katılımcı Sayısı: 12 kişi

Atölye Ücreti: 100 TL

Eğitmen:  http://www.thesabun.com/

Çocuk Atölyesi ile ön kayıt yapılması gerekmektedir. Yeterli sayıda ön kayıt olmaması durumunda sınıf açılmaz. Atölye tarihlerini web sitemizdeki Atölyeler sayfasından öğrenebilirsiniz. Kayıt için iletişim bilgilerimizi aşağıda bulabilirsiniz. Kayıtlar aynı zamanda www.cocuklanereye.com üzerinden kredi kartı ödemesi aracılığıyla da yapılabilir.

Atölye Mekanı: Çocuk Atölyesi/Cihangir
Adres: Oba Sokak Oba Apartmanı 2A Cihangir İstanbul
Web Adresi: www.cocukatolyesi.net
Telefon: 0530 104 15 99
E-Posta: atolye@cocukatolyesi.net

 

 

 

———————————————————————————————————————