Biz Kimiz


Çocuk Atölyesi Ne İşe Yarar?

Atölyede Neler Oluyor?

Resim, plastik sanatlar, tiyatro, dans, edebiyat gibi temel sanat dallarına ilişkin çalışmalarıyla Çocuk Atölyesi, bütün çocukların doğal olarak yaratıcı olduğuna ve hepsinin yeteneklerine bakmaksızın sanattan tat alma güdüsüne sahip olduğuna inanır.

Bilir ki bir çocuğun hayal gücü bulutların ötesine uçabilir, denizin dibinde yürüyebilir, bir köpekbalığını parmağıyla kaldırabilir, çakıl taşlarından koskocaman bir şato inşa edebilir. Ve yine bilir ki; yaratıcılık desteklenip geliştirilebilecek bir yetidir ve yaratma süreci bir düş yolculuğuna benzer.

Her an ortaya çıkabilir.

Bırakın onun nehirleri tersine aksın, gökkuşağıyla ip atlasın, dağları tepetaklak olsun, atları şaha kalksın, başının üstünde rengârenk balonlar uçsun… Bırakın hayal gücü çalışsın…

Çocuk Atölyesi kapsamındaki etkinliklerle 4-16 yaş grubundaki çocuğunuza yeni görüntüler, sesler, duyular sunacak; zihninin kapılarını daha geniş bir dünyalara açmış olacaksınız. Aynı zamanda çocuğunuz takım çalışmasını deneyimleyecek, birbirinden farklı ortamlara uyum sağlayıp, özgüven ve ifade yeteneği kazanacak.

Oyun Arkadaşlarınız Kimler Olacak?

team member

Neslihan Özceylan


Ebru Eğitmeni
1972’de İstanbul’da doğdum. Marmara Üniversitesi, Güzel Sanatlar Fakültesi, Geleneksel Türk El Sanatları, Tezhip ve Minyatür Ana Sanat Dalı’ndan birincilikle mezun oldum. 2002-2011 Günışığı Kitaplığı’nda, Grafik Bölümü Şefliği ve Ajans Yöneticiliği yaptım. 2011’den bu yana kurucu ortağı olduğu b12 adlı reklam ajansında görsel yönetmenlik yapıyorum. Çok sevdiğim çocuklarla da ebru atölyelerinde bir araya geliyorum.
team member

Nermin F. Karamuti


Yaratıcı Yazarlık Eğitmeni
Uzun yıllar yayınevleri ve farklı gazetelerde çalıştım. Çocuklar için yazdığım ilk kitabım “Şekercini Patyos” 2013 yılında Can Yayınları tarafından yayımlandı. Bunun yanında yine çocuklar için proje kitaplar yapıyorum. Aylık yayımlanan bir kadın dergisinin editörlüğünü yaparak hayatıma devam ederken, çocukların zamansız hayallerinden beslenmeye ve yazmaya devam ediyorum. Issız adaya düşsem yanıma kalem ve kâğıt, bir de Küçük Prens’in dilek defterini almak istiyorum. Neden mi? Hayallerimi bu deftere çizeyim ve üfleyince gerçek olsunlar diye…
team member

Ulya Can


Mutfak Eğitmeni
1972’de Kayseri’de dünyaya geldim. Marmara Üniversitesi İşletme Bölümünü bitirdikten sonra, 1996 yılında uluslararası bir şirkette deniz taşımacılığı satışı ile başlayan profesyonel iş hayatım, banyo, mutfak, beyaz eşya, sektörlerlerinde farklı firmalarda çalışarak 2009 yılına kadar devam etti. Bu dönemde işim gereği Gaggenau Proffesinal Kitchen /Baden Baden-Almanya ‘da yemek ve tatlı, Swissotel Cooking Workshops ‘da “French Pastiries and Cakes” ve “Pizza”, Le Chic Yemek Okulu ‘nda “Ekmek Yapımı” eğitimleri aldım. Bu arada evlendim ve iki çocuğum oldu. Profesyonel iş hayatını bıraktıktan sonra kendime çocuklarla daha çok bir arada olabileceğim fırsatlar yaratmaya çalışıyorum.
team member

Özlem Bitir


Resim Eğitmeni
1971 Aralık ayında dünyaya geldim. İşletme okuduktan sonra doğru yolu bulup hamurumda olana karşı gelmeyerek Güzel Sanatlar Fakültesi’nin yolunu tutmam kaçınılmaz olmuştu. Marmara Güzel Sanatlar Resim Bölümü mezuniyeti ve Mimar Sinan Üniversitesi pedagojik formasyon eğitimiyle o çok sevdiğim çocuk yüzleriyle resim yapma keyfi kendiliğinden geldi. Uzun yıllardır yaptığım resim öğretmenliğinde en keyifli çalıştığım yıllarsa 2001-2013 yıllarında Umut Çocukları’nda yaptığım atölye çalışmaları oldu. Bu anlamda seçtiğim yol; içlerinde olana ışık tutmak, her çocukla beraber öğrenci olmaktır. Onların özgüvenli, farklılıklarıyla mutlu, kendini ifade edebilen bireyler olabilmelerine vesile olabiliyorsam ne mutlu bana!
team member

Can Tufan


Drama&Dans Eğitmeni
Lise yıllarında tiyatro kulübünde ilk oyunumuz ‘Çatallı Köy’, ilk oynadığım karakter ‘Tevfik Ağa’ ile başrol oldu. Liseler arası yarışmada ‘En İyi Oyuncu’ unvanı ile onurlandırıldım. Tiyatro alanında Müjdat Gezen Sanat Merkezi değerli oyunculuk eğitmenlerinden, dans alanında ise alanında 2004 dünya şampiyonluğu unvanına sahip Osman Cengiz Hoca’dan… Dans alanında Türkiye Dans Federasyonu’nun düzenlediği yarışmalara lisanlı sporcu olarak katıldığım yarışmaların sonuncusu; 2014 yılı müsabakasında büyükler kategorisinde sevgili partnerimle birlikte Türkiye üçüncüsü olduk. Çocukların dans etmeyi ve oyun oynamayı unutmadan hayattan keyif alarak büyümelerine, kendilerine kattıkları değerlerle daha çok mutlu olup, daha çok gülümsemelerine katkıda bulunmak hayallerim arasında…
team member

Deniz Öcal


Animasyon Eğitmeni
1978 Edirne’de dünyaya geldim. Mimar Sinan Üniversitesi Grafik Bölümü’nden mezun olduktan sonra on sene boyunca reklam ajanslarında Sanat Yönetmenliği yaptım. 2010 senesinde çocukluk hayalim animasyon (çizgi film) yapmayı öğrenmek için istifa ettim. Altı ay içinde ilk kısa animasyon filmim Akbank Film festivali seçkisine seçildi. 2011’de yaptığım ikinci film “Vitality” ile Amerika’da uluslararası bir sanat yarışmasında son 36’ya kaldım. 2011 yazında senaryosu ile Canlandıranlar Yetenek Kampı’na seçildim ve “Obsessev” filmini bitirdikten sonra yurtdışında birçok festivalde gösterim hakkı kazandı. Miami Film Festivali’nde son beş finaliste kaldım. 2013’ten beri yaptığı atölyeler ile animasyon yapmak isteyen çocuklara kendi bilgilerini aktarıyorum.
team member

Sibel Bozkurt


Karikatür Eğitmeni
1982’de İstanbul’da dünyaya geldim. Çizim, çizgi roman ve mizaha yönelik ilgim çocuk yaşlarda başladı. Okul yıllarında çizgi roman dergisi çıkartmaya başladım. Sonraları çeşitli fanzinlere yazıp-çizmeye koyuldum. 2011 yılında aylık “Bayan Yanı” mizah dergisinde çizgi roman, illüstrasyon ve karikatür çizmeye başladım ve halen burada çizmeye devam ediyorum. 2014 yılında Çizgi Düşler Yayınevi tarafından yayınlanan “Kelebek” çocuk çizgi romanında çizerlerden biri oldum. Çocuklar için karikatür ve çizgi roman atölyeleri gerçekleştirmeye devam ediyorum. Aynı zamanda, şu sıralar kendi yazıp-çizdiği çocuk çizgi romanı üzerinde çalışıyorum.